Artykuły

Mini porady informatyczne

Streaming online - Jak zrobić transmisję z kościoła?

Obecna sytuacja na świecie związana z pandemią korono wirusa Covid-19, zmusza nas do szukania nowych rozwiązań służących do dotarcia do naszych wyznawców. Przychodzi więc czas, by rozpocząć przygodę z transmisją strumieniową na żywo w Internecie. czytaj więcej...

JPK, czyli jednolity plik kontrolny

Od 1 lipca 2016 r. wszystkie duże przedsiębiorstwa będą musiały udostępniać Urzędowi Skarbowemu szczegółowe dane finansowo-księgowe oraz handlowe w formie elektronicznej.

Sprawdź, czy jednolity plik kontrolny będzie również obowiązkowy dla mikroprzedsiębiorców!

czytaj więcej...

Jak czyścić ekran monitora, laptopa ?

Gdy zabieramy się za czyszczenie ekranu to bardzo często zostają smugi po przeciągnięciu szmatki (najbardziej to dotyczy ekranów LCD). W tym artykule opiszemy wam jak czyścić ekran żeby był czysty i lśniący.

czytaj więcej...

Skuteczny wpływ reklamy

Obecnie media pełnią ogromną rolę w życiu każdego obywatela. W Polsce są nazywane niejednokrotnie „czwartą władzą”, co wskazuje na ich ogromny wpływ na światopogląd, interpretację informacji i ogólną psychikę człowieka. A jedną z najsilniejszych broni mediów jest oczywiście reklama.

czytaj więcej...

Brak obrazu na matrycy po uruchomieniu laptopa

Jeśli uruchamia się laptop, świecą kontrolki, chodzi wentylator, pracuje dysk twardy a nie pojawia się obraz na ekranie. Może to być kilka przyczyn. W tym artykule opisze wam je.

czytaj więcej...

Jak zmienić rozdzielczość zdjęcia?

Często zdarza się tak, że kiedy chcemy dodać zdjęcie na portal internetowy to wyskakuje nam komunikat, że zdjęcie ma za dużą rozdzielczość. Zmiana rozdzielczości wcale nie jest trudna. W dalszej części poradnika znajdziecie kilka rozwiązań.

czytaj więcej...

Indywidualny kurs komputerowy Morąg i okolice

Zapraszam na szkolenie przygotowujące do efektywnego wykorzystywania komputera i sieci Internet w pracy administracyjno – biurowej. Kurs obejmuje podstawy obsługi systemu Windows 7, Windows 8, Windows 10 pracę na plikach i folderach, korzystanie z programów komputerowych oraz podstawy Internetu i poczty elektronicznej. Dodatkowo zapoznanie z obsługą programów pakietu MS Office w szczególności MS Word i Excel.

czytaj więcej...

Jak zapobiec przegrzewaniu się laptopa?

Laptopy lubią szybko łapać temperaturę. Szybkie nagrzewanie powoduje spowolnienie pracy lub co gorsza skutkuje wyłączeniem komputera w najgorszym możliwym momencie. Poznaj kilka sposobów na przegrzany komputer.

Jeśli twój laptop jest podatny na przegrzanie te 2 sposoby mogą ci pomóc.

czytaj więcej...

Defragmentacja dysku co to jest ?

Defragmentacja dysku najprościej mówiąc jest to operacja układająca pliki na dysku twardym komputera. Niestety plik nie jest jednolity jak większości z Was mogłoby się wydawać, jest on podzielony na wiele mniejszych fragmentów, które razem tworzą całość czyli właśnie ów plik.

Fragmentacja oznacza, że części pliku są porozrzucane po całym dysku komputera, który potrzebuje więcej czasu na przesunięcie głowicy nad kolejny fragment pliku w celu jego od czytania lub potrzebuje więcej czasu na znalezienie wolnego miejsca w celu zapisu jego fragmentów.

czytaj więcej...

Nowa oferta: Naprawa komputera przez internet – zdalna pomoc

Oferujemy możliwość zdalnej pomocy online (na odległość) w rozwiązaniu problemu z komputerem. Taka internetowa pomoc komputerowa to przede wszystkim wygoda: przyspiesza naprawę oraz obniża koszt usługi, gdyż serwisant nie musi jechać na miejsce awarii, a naprawa zwykle może zacząć się bezpośrednio po kontakcie telefonicznym. Naprawa komputera online jest tak samo skuteczna jak naprawa bezpośrednia.

czytaj więcej...

Windows 7 czy Windows 10

Na dzień dzisiejszy w Polsce najpopularniejszym systemem jest Windows 7.  Czy warto przesiadać się na nowszy system Windows 10 ? Wiele starych komputerów pracuje obecnie na "siódemce", a ich użytkownicy obawiają się, że nowy system może nie działać wystarczająco płynnie na starszym sprzęcie.

czytaj więcej...

Jak usunąć zbędne aplikacje z Windows 10?

W systemie Windows 10 znajduje się spory zestaw dodatkowych aplikacji, z których z pewnością nigdy nie skorzystamy. Więc warto się im przyjrzeć i usunąć te dla nas zbędne. Dzięki temu uporządkujemy na przykład nasze Menu Start i sprawimy, że dostęp do używanych programów będzie łatwiejszy.

czytaj więcej...

Pobieranie z YouTube - jak ściągać filmy i muzykę

Codziennie w YouTube jest publikowane tysiące nowych filmów. W tym artykule przedstawię wam jak za darmo bez instalacji dodatkowych programów pobierać filmy z YouTube. Pamiętaj filmy z YouTube są chronione prawem autorski, dlatego nie można wszystkich pobierać.

czytaj więcej...

Jak dodać Menu Start w Windows 8

W Windows 8 nie znajdziemy tradycyjnego Menu Start zostało one zastąpione przez nowy interfejs Modern UI. Nowy interfejs kafelkowy nie przypadł do gustu wielu użytkownikom. Jeżeli chcesz wrócić do menu start – to nic straconego. Dalszej części artykułu napiszę jak to zrobić.

czytaj więcej...

Projektowanie stron? Czyli co kto i za ile...

Nie jest prawdą, że tylko duże firmy mogą pozwolić sobie na aktywne i profesjonalne kształtowanie swojego wizerunku. Obecnie, to e-wizerunek staje się czynnikiem kluczowym sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Małe spółki coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że ich wizerunek w internecie jest bardzo skuteczną bronią w walce rynkowej ze średnimi i dużymi firmami.

czytaj więcej...

Oferta

Procedury napraw

Klienci indywidualni

Zapewniamy kompleksowy serwis informatyczny dla użytkowników domowych obejmujący naprawy i montaż sprzętu, odzyskiwanie danych i po prawę wydajności komputera. Doradzamy we wszelkich kwestiach dotyczących komputerów, sprzętu i jego użytkowania. Zazwyczaj podstawowe czynności serwisowo-konfiguracyjne dokonuje w Państwa domu. Jeśli zachodzi konieczność poważniejszych napraw komputer zabieramy do naszego serwisu.

Jeśli na Twoim komputerze pracują lub bawią się również Twoje dzieci, nasza firma oferuje kompleksowe zabezpieczenie komputera przed niepożądaną zawartością Internetu.

Proponujemy również czyszczenie komputera z różnego rodzaju niebezpiecznych aplikacji płynących z internetu, takich jak: wirusy, spyware, adware, trojany, rootkity oraz ogólne czyszczenie z pozostałości wynikających z normalnego użytkowania komputera, które wpływają na komfort pracy.

Oferujemy między innymi:
 • naprawę i upgrade sprzętu
 • instalację sprzętu m. in.: kart sieciowych, graficznych, dysków twardych, napędów CD, DVD
 • instalację i konfigurację systemów operacyjnych (Windows, Linux) oraz innych aplikacji
 • niezależne doradztwo w zakresie doboru sprzętu i oprogramowania oraz doboru parametrów łączy internetowych
 • regeneracja tuszy i tonerów
 • usuwanie wirusów, instalację programów antywirusowych.
 • zapobieganie włamaniom, kontrolę rodzicielską.
 • analizę bezpieczeństwa i zapobieganie problemom w przyszłości
 • konfigurację połączenia z Internetem, oraz konfigurację skrzynek email
 • konfigurację sieci typu LAN i WLAN (WiFi)
 • budowę prywatnych stron internetowych, hosting
 • zdalną pomoc, diagnostykę i naprawę
 • odzyskiwanie danych
 • szkolenie komputerowe, porady

Klienci biznesowi

Nasza firma może Państwu zaoferować profesjonalne doradztwo w dziedzinie IT, zapewnić kompleksowe wsparcie techniczne, połączone z rozwiązywaniem wszelkich problemów technicznych! Współpracujemy z małymi jak i średnimi przedsiębiorstwami.

Nasz cel:
Stałe wsparcie informatyczne dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. Stałe umowy na tzw. Outsourcing IT zapewniają wysoką jakość pracy oraz stabilność działania systemu komputerowego w danym miejscu. Umowę serwisową proponujemy zwykle w przypadku większych instalacji komputerowych. Zapewniamy fachową pomoc w odpowiednio dostosowanej cenie. Umowa serwisowa zapewnia m. in. szybki czas reakcji serwisu oraz regularną diagnostykę sprzętu i oprogramowania. Drugą metodą współpracy są usługi doraźne*. Wiele firm nie wymaga stałych konsultacji. W takim wypadku proponujemy usługi doraźne. Oferujemy krótki czas reakcji i nasze doświadczenie. Warto nas sprawdzić tym bardziej, że nasze ceny nie są wysokie.

"Umowy serwisowe opłacane są na zasadzie abonamentu miesięcznego w formie ryczałtu, a usługi doraźne opłacane są jednorazowo za wykonaną usługę..."

Najczęściej spotykane usługi wchodzące w skład umowy serwisowej: Zakres działania objęty opieką informatyczną jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb Klientów na podstawie:

Korzyści z podpisania umowy serwisowej
Stała opieka nad Państwa infrastrukturą informatyczną zapewnia stabilne funkcjonowanie całego systemu, co pozwala skoncentrować się na właściwej działalności Państwa firmy. Bezpieczeństwo danych, do każdej firmy przypisany jest stały opiekun, specjalista IT, który czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem wszystkich komputerów i to do niego otrzymują Państwo bezpośredni numer telefonu co znacznie usprawnia kontakt oraz przyśpiesza reakcje serwisu. Nie trzeba szukać przypadkowych informatyków z „ulicy”. Zatrudnianie na stałe pracowników zajmujących się utrzymaniem infrastruktury informatycznej w firmie również staje się zbyteczne.Koszty umowy serwisowej. Koszt umowy serwisowej uzależniony jest od ilości sprzętu oraz zakresu świadczonych w jej ramach usług informatycznych. Ustalenie ceny następuje po przeprowadzeniu przez nas w Państwa firmie audytu dotyczącego ilości i rodzaju sprzętu, który ma zostać objęty niniejszą umową oraz zakresu wykonywanych w jej ramach usług.

"Oferujemy wsparcie głównie dla platform systemowych Windows (95, 98, 2000, ME, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10), Linux (NND, rodzina UBUNTU, Mandriva), Mac OS..."


Pakiety serwisowe dla firm

Orientacyjna oferta cenowa dla firm decydujących się na stałą współpracę (umowa).

Standard
Liczba komputerów w firmie: do 4
Ilość wizyt serwisanta w m-c: 2
Czas przyjazdu serwisanta:
do 3h po tel. alarmowym

Pomoc zdalna: Nie
Sprzęt zastępczy na czas naprawy: Nie
Godziny wizyt serwisowych:
pn. - pt. w godz.10:00 - 12:00
Podstawowe szkolenie pracowników: TAK
Cena godziny poza pakietem: 75 zł

Abonament: 600 zł

Biznes
Liczba komputerów w firmie: do 8
Ilość wizyt serwisanta w m-c: 4
Czas przyjazdu serwisanta:
do 2h po tel. alarmowym

Pomoc zdalna: Tak
Sprzęt zastępczy na czas naprawy: Nie
Godziny wizyt serwisowych:
pn. - pt. w godz.9:00 - 15:00
Podstawowe szkolenie pracowników: TAK
Cena godziny poza pakietem: 60 zł

Abonament: 900 zł

Biznes MAX
Liczba komputerów w firmie: do 15
Ilość wizyt serwisanta w m-c: 5
Czas przyjazdu serwisanta:
bezpośrednio po tel. alarmowym

Pomoc zdalna: Tak
Sprzęt zastępczy na czas naprawy: Tak
Godziny wizyt serwisowych:
cały tydzień w godz.8:00 - 16:00
Podstawowe szkolenie pracowników: TAK
Cena godziny poza pakietem: 40 zł

Abonament: 1 200 zł

Kontakt

Firma: "BAJT"
Obszar działania: Morąg, Elbląg, Pasłęk, Olsztyn i okolice (do 50km)

telefon Telefon: 507-293-570
poczta Poczta e-mail: bajt_87@o2.pl
skype Skype: bajt87


Możesz do nas napisać bądź zadzwonić. Możesz zasiegnąć porady, zgłosić awarię i uzyskać odpowiedź na różne pytania związane z IT.Dołącz do społeczności Bajt! Znajdziesz nas na facebook. Dołącz do nas!