Artykuły

Mini porady informatyczne

Autozapisywanie dokumentów w Wordzie

Opcja auto zapisu może się nam naprawdę przydać, gdy nasz komputer się zawiesi bądź program Word ulegnie awarii. Możemy ustawić częstotliwość auto zapisywania nawet co minutę, więc niewiele pracy stracimy w razie nieprzewidzianej awarii i bez komplikacji odzyskamy dokument sprzed ostatniego automatycznego zapisu.

czytaj więcej...

Usuwanie przeglądarki Internet Explorer z Windows 7

Przeglądarka Internet Explorer to domyślna przeglądarka Windows 7. W starszych systemach odinstalowanie tego programu nie należało do łatwych zadań. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku Windows 7, gdzie możesz łatwo usunąć Internet Explorera beż żadnych komplikacji, jeśli do przeglądania stron używasz innego oprogramowania.
Polecamy : FIREFOX > Pobierz

czytaj więcej...

Najlepsze drukarki z systemem stałego zasilania atramentem.

Dzisiejszym artykule przedstawimy wam tanie w eksploatacji drukarki atramentowe z systemem stałego zasilania tuszem. Zobaczcie jak tego typu urządzenia działają w praktyce, i które z oferowanych modeli najlepiej nadają się do zastosowań domowych, sprawdzą się biurach czy w drukowaniu zdjęć.

czytaj więcej...

Bateria w laptopie. Jak o nią dbać i jak ją wymienić?

Wydajność dwuletniego note­booka bez problemu wystarcza do sprawnej pracy z systemem i programami. Upływający czas odciska jednak swoje piętno na akumulatorze. Laptop działający na zasilaniu bateryjnym na przykład trzy godziny po dwóch latach wytrzymuje zwykle nie więcej niż godzinę. Równie często zdarza się, że bateria przestaje całkiem działać i po odłączeniu zasilacza notebook od razu się wyłącza. W takiej sytuacji nasz przenośny notebook staje się składanym, stacjonarnym komputerem. W dalszym artykule napiszemy wam dlaczego się zużywają baterie.

czytaj więcej...

Kontrola rodzicielska w Windows 7

Korzystając z Kontroli rodzicielskiej w Windows 7, można nałożyć ograniczenia dotyczące godzin, w których dzieci mogą korzystać z komputera, typów gier, w które mogą grać, a także programów, które mogą uruchamiać.

czytaj więcej...

Przydatne skróty klawiaturowe w systemie Windows

Kombinacje klawiszy systemu Windows:

 • CTRL+ESC - otwieranie menu Start
 • ALT+TAB - przełączanie między otwartymi programami
 • ALT+F4 - zamykanie programu
 • SHIFT+DELETE - trwałe usuwanie elementu
  Windows + L – szybkie zablokowanie komputera


czytaj więcej...

Dziecko w sieci

W dzisiejszym świecie internet daje nam możliwości rozwoju, ale również ułatwia życie oszustom i złodziejom. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak zwiększyć bezpieczeństwo w sieci?

Na działanie nieuczciwych ludzi narażone są nie tylko informacje zawarte w naszym komputerze czy środki na naszym koncie bankowym, ale również nasze dzieci, które są największym skarbem i trzeba o nie dbać. Jak zabezpieczyć wszystko przed nieuczciwością i oszustwem?

czytaj więcej...

Jak sprawdzić, czy laptop poradzi sobie z Windowsem 7 ?

Według danych firmy Net Applications z sierpnia 2010 roku Windows 7 zdobył już 16% rynku komputerów osobistych. System potrzebował niecałego roku na pokonanie Visty, która dziś jest zainstalowana w 14% maszyn. Królem pozostaje stary Windows XP (61%).

czytaj więcej...

svchost.exe obciąża system

Po uruchomieniu systemu Windows komputer zaczyna bardzo wolno pracować ? Prawdopodobnie svchost.exe obciąża ci procesor. Po wciśnięciu CTRL + ALT + DEL menadżer zadań pokaże, że svchost.exe używa maksymalnych zasobów procesora. Problem ten występuje tylko w przypadku gdy włączone są Aktualizacje automatyczne. Microsoft uznał to jako problem i wydał poprawkę, jednak nie na wszystkich komputerach, łata Microsoftu pomaga. Poniżej przedstawię rozwiązanie tego problemu.

czytaj więcej...

Nagrywanie rozmów Skype...

Wiele osób korzysta z możliwości prowadzenia darmowych rozmów między komputerami za pomocą programu Skype. Z takiej opcji kontaktu korzystają również sklepy internetowe i różnego rodzaju kontaktu i w szczególności przydatnym rozwiązaniem dla nich byłaby możliwość nagrywania przeprowadzanych rozmów. Aby móc nagrywać, potrzebny nam będzie dodatkowy program.

czytaj więcej...

Jakie są korzyści z outsourcingu?

Sukces projektu można mierzyć różnymi miarami. Dla jednych klientów kluczowe są zagadnienia związane z redukcją kosztów i korzyściami finansowymi, dla innych równie istotne mogą się okazać takie wskaźniki, jak dostępność systemów informatycznych, czas reakcji dostawcy w sytuacjach awaryjnych, satysfakcja pracowników i klientów, czy też możliwość skoncentrowania się na swojej podstawowej działalności biznesowej. Przyjęte miary powinny być adekwatne do biznesowych priorytetów klienta.

czytaj więcej...

Dobry informatyk – jak go rozpoznać

Nietrudno znaleźć speca, który rozgłasza na około, że na komputerach się zna. Co raz częściej spotykamy się z informatykiem(młodym), który nie ma większego doświadczenia, bo i jak je zdobyć skoro w większości przypadków to on od nowa instaluje system. A że przy okazji skasuje dokumenty i ustawienia właściciela komputera. To trudno.

czytaj więcej...

Co to jest komputer?

Komputer jest to uniwersalny system cyfrowy zdolny do wykonywania pewnego zbioru rozkazów (różnorodnych operacji elementarnych), w którym użytkownik może określić sekwencję wykonywanych rozkazów koniecznych do realizacji postanowionego zadania. Głównymi częściami składowymi komputera są: procesor, pamięć operacyjna, w której jest zapisany program określający sekwencję wykonywanych operacji oraz dane do przetworzenia oraz układy wejścia – wyjścia, do których są przyłączone urządzenia zewnętrzne umożliwiające kontakt komputera z otoczeniem i użytkownikiem. Istotną cechą komputera, odróżniającą go od innych systemów cyfrowych, jest możliwość zupełnej zmiany realizowanych przez niego funkcji jedynie przez zmianę programu w jego pamięci.


czytaj więcej...

Czym otworzyć plik: .docx, .xlsx, .pptx, .docm

Wraz z pojawieniem się pakietu Microsoft Office 2007 pojawiły się nowe rozszerzenia plików: .docx, .xlsx, .pptx. Niestety użytkownicy poprzednich pakietów np. Microsoft Office 2003 nie są w stanie otworzyć tych plików. Co zrobić w tym przypadku?

czytaj więcej...

Brak pliku "ntldr"

Włączasz komputer a tu niespodzianka. Czarny ekran z komunikatem „ntldr is missing” Jest na to rada by nie dokonywać instalacji systemu od nowa.

Po prostu na dysku systemowym ( zazwyczaj C:) brakuje pliku ntldr oraz ntdetect.com. Są one niezbędne do pracy Windows XP.
Koniecznie trzeba skopiować wersje oryginalne tych plików z płyty instalacyjnej Windows XP na partycję systemową.


czytaj więcej...

Oferta

Procedury napraw

Klienci indywidualni

Zapewniamy kompleksowy serwis informatyczny dla użytkowników domowych obejmujący naprawy i montaż sprzętu, odzyskiwanie danych i po prawę wydajności komputera. Doradzamy we wszelkich kwestiach dotyczących komputerów, sprzętu i jego użytkowania. Zazwyczaj podstawowe czynności serwisowo-konfiguracyjne dokonuje w Państwa domu. Jeśli zachodzi konieczność poważniejszych napraw komputer zabieramy do naszego serwisu.

Jeśli na Twoim komputerze pracują lub bawią się również Twoje dzieci, nasza firma oferuje kompleksowe zabezpieczenie komputera przed niepożądaną zawartością Internetu.

Proponujemy również czyszczenie komputera z różnego rodzaju niebezpiecznych aplikacji płynących z internetu, takich jak: wirusy, spyware, adware, trojany, rootkity oraz ogólne czyszczenie z pozostałości wynikających z normalnego użytkowania komputera, które wpływają na komfort pracy.

Oferujemy między innymi:
 • naprawę i upgrade sprzętu
 • instalację sprzętu m. in.: kart sieciowych, graficznych, dysków twardych, napędów CD, DVD
 • instalację i konfigurację systemów operacyjnych (Windows, Linux) oraz innych aplikacji
 • niezależne doradztwo w zakresie doboru sprzętu i oprogramowania oraz doboru parametrów łączy internetowych
 • regeneracja tuszy i tonerów
 • usuwanie wirusów, instalację programów antywirusowych.
 • zapobieganie włamaniom, kontrolę rodzicielską.
 • analizę bezpieczeństwa i zapobieganie problemom w przyszłości
 • konfigurację połączenia z Internetem, oraz konfigurację skrzynek email
 • konfigurację sieci typu LAN i WLAN (WiFi)
 • budowę prywatnych stron internetowych, hosting
 • zdalną pomoc, diagnostykę i naprawę
 • odzyskiwanie danych
 • szkolenie komputerowe, porady

Klienci biznesowi

Nasza firma może Państwu zaoferować profesjonalne doradztwo w dziedzinie IT, zapewnić kompleksowe wsparcie techniczne, połączone z rozwiązywaniem wszelkich problemów technicznych! Współpracujemy z małymi jak i średnimi przedsiębiorstwami.

Nasz cel:
Stałe wsparcie informatyczne dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. Stałe umowy na tzw. Outsourcing IT zapewniają wysoką jakość pracy oraz stabilność działania systemu komputerowego w danym miejscu. Umowę serwisową proponujemy zwykle w przypadku większych instalacji komputerowych. Zapewniamy fachową pomoc w odpowiednio dostosowanej cenie. Umowa serwisowa zapewnia m. in. szybki czas reakcji serwisu oraz regularną diagnostykę sprzętu i oprogramowania. Drugą metodą współpracy są usługi doraźne*. Wiele firm nie wymaga stałych konsultacji. W takim wypadku proponujemy usługi doraźne. Oferujemy krótki czas reakcji i nasze doświadczenie. Warto nas sprawdzić tym bardziej, że nasze ceny nie są wysokie.

"Umowy serwisowe opłacane są na zasadzie abonamentu miesięcznego w formie ryczałtu, a usługi doraźne opłacane są jednorazowo za wykonaną usługę..."

Najczęściej spotykane usługi wchodzące w skład umowy serwisowej: Zakres działania objęty opieką informatyczną jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb Klientów na podstawie:

Korzyści z podpisania umowy serwisowej
Stała opieka nad Państwa infrastrukturą informatyczną zapewnia stabilne funkcjonowanie całego systemu, co pozwala skoncentrować się na właściwej działalności Państwa firmy. Bezpieczeństwo danych, do każdej firmy przypisany jest stały opiekun, specjalista IT, który czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem wszystkich komputerów i to do niego otrzymują Państwo bezpośredni numer telefonu co znacznie usprawnia kontakt oraz przyśpiesza reakcje serwisu. Nie trzeba szukać przypadkowych informatyków z „ulicy”. Zatrudnianie na stałe pracowników zajmujących się utrzymaniem infrastruktury informatycznej w firmie również staje się zbyteczne.Koszty umowy serwisowej. Koszt umowy serwisowej uzależniony jest od ilości sprzętu oraz zakresu świadczonych w jej ramach usług informatycznych. Ustalenie ceny następuje po przeprowadzeniu przez nas w Państwa firmie audytu dotyczącego ilości i rodzaju sprzętu, który ma zostać objęty niniejszą umową oraz zakresu wykonywanych w jej ramach usług.

"Oferujemy wsparcie głównie dla platform systemowych Windows (95, 98, 2000, ME, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10), Linux (NND, rodzina UBUNTU, Mandriva), Mac OS..."


Pakiety serwisowe dla firm

Orientacyjna oferta cenowa dla firm decydujących się na stałą współpracę (umowa).

Standard
Liczba komputerów w firmie: do 4
Ilość wizyt serwisanta w m-c: 2
Czas przyjazdu serwisanta:
do 3h po tel. alarmowym

Pomoc zdalna: Nie
Sprzęt zastępczy na czas naprawy: Nie
Godziny wizyt serwisowych:
pn. - pt. w godz.10:00 - 12:00
Podstawowe szkolenie pracowników: TAK
Cena godziny poza pakietem: 75 zł

Abonament: 600 zł

Biznes
Liczba komputerów w firmie: do 8
Ilość wizyt serwisanta w m-c: 4
Czas przyjazdu serwisanta:
do 2h po tel. alarmowym

Pomoc zdalna: Tak
Sprzęt zastępczy na czas naprawy: Nie
Godziny wizyt serwisowych:
pn. - pt. w godz.9:00 - 15:00
Podstawowe szkolenie pracowników: TAK
Cena godziny poza pakietem: 60 zł

Abonament: 900 zł

Biznes MAX
Liczba komputerów w firmie: do 15
Ilość wizyt serwisanta w m-c: 5
Czas przyjazdu serwisanta:
bezpośrednio po tel. alarmowym

Pomoc zdalna: Tak
Sprzęt zastępczy na czas naprawy: Tak
Godziny wizyt serwisowych:
cały tydzień w godz.8:00 - 16:00
Podstawowe szkolenie pracowników: TAK
Cena godziny poza pakietem: 40 zł

Abonament: 1 200 zł

Kontakt

Firma: "BAJT"
Obszar działania: Morąg, Elbląg, Pasłęk, Olsztyn i okolice (do 50km)

telefon Telefon: 507-293-570
poczta Poczta e-mail: bajt_87@o2.pl
skype Skype: bajt87


Możesz do nas napisać bądź zadzwonić. Możesz zasiegnąć porady, zgłosić awarię i uzyskać odpowiedź na różne pytania związane z IT.Dołącz do społeczności Bajt! Znajdziesz nas na facebook. Dołącz do nas!