Artykuły

Najlepsze drukarki z systemem stałego zasilania atramentem.

Dzisiejszym artykule przedstawimy wam tanie w eksploatacji drukarki atramentowe z systemem stałego zasilania tuszem. Zobaczcie jak tego typu urządzenia działają w praktyce, i które z oferowanych modeli najlepiej nadają się do zastosowań domowych, sprawdzą się biurach czy w drukowaniu zdjęć.


Prekursorem tego rozwiązania są systemy CISS produkowane przez zewnętrzne firmy. Najczęściej składają się one z wkładów identycznych z oryginalnymi, rurek łączących wkłady ze zbiornikami na tusz ustawionymi obok drukarki. Wkłady wchodzące w skład systemu CISS montuje się w miejsce oryginalnych nabojów (np. karetkę drukarki), a z zewnętrznych zbiorników doprowadzany jest tusz. Tego typu rozwiązanie pozwala znacznie obniżyć koszty drukowania, ale bazuje na niekręgielnej konstrukcji i alternatywnych tuszach. Nie są polecane przez producentów drukarek i jest w tym sporo racji. Podczas montażu tego typu systemu nie ingeruje się w mechanizm drukujący a montaż przypomina wymianę zużytych wkładów co teoretycznie nie powinno wpłynąć na pracę drukarki. Wiele jednak zależy od jakości wykonania całego systemu CISS i używanych tuszy a tutaj panuje wolna amerykanka.


Kupujący nigdy nie ma pewności, że dolewane do zbiorników tusze spełniają zalecenia producenta drukarki. O ile z pogorszoną jakością wydrzyków można się pogodzić, to dużo większym problemem jest zapychanie głowicy drukującej (zbyt duże cząsteczki). Istnieje też ryzyko uszkodzenia głowicy drukującej a jej wymiana to spory wydatek. Dyskusyjna jest też trwałość wydruków, które często blakną lub rozmazują się (dłuższy czas schnięcia). Teraz dzięki drukarkom wyposażonym przez produktów w system stałego zasilania atramentem te niegodności zostały całkowicie wyeliminowane. Użytkownik może cieszyć się bardzo niskimi kosztami i jednocześnie korzystać z oryginalnych tuszy, które gwarantują dobrą jakość i bezproblemową pracę urządzenia.


Rozwiązania producentów drukarek

Epson od kilku lat oferuje drukarki z wbudowanym i zaprojektowanym przez niego systemem stałego zasilania atramentem (ITS – Ink Tank System). W zależności od modelu drukarki przymocowany jest on na stałe do obudowy, lub na niej zawieszony. W podstawowej wersji składa się z czterech zbiorników (po 70 ml) na tusze (purpurowy, błękitny, żółty, czarny. (ITS). Na początku tego typu urządzenia traktowane były jako ciekawostka. Szybko jednak okazało się, że są proste w obsłudze, oferują dobrą jakość wydruków, bezproblemową pracę i bardzo niskie koszty drukowania. Użytkownicy coraz chętniej je kupowali. Obecnie ten producent ma kilkanaście różnorakich urządzeń wyposażonych w ITS. Jako jeden z pierwszych zaoferował też drukarkę fotograficzną, która wyposażona jest w sześciokolorowy mechanizm drukujący ITS. Dokupujemy do niej butelki o pojemności 70 ml, które kosztują ok 40 zł.


Epson L655 ma czterokolorowy mechanizm drukujący. System ITS jest przymocowany do prawego boku obudowy, węże doprowadzające atrament do głowicy drukującej ukryte są w obudowie. Zbiorniki na kolorowe tusze mają pojemność po 70 ml, czarny jest dwukrotnie większy. Dolewanie tuszy wymaga jedynie odchylenia klapki zamontowanej na systemie ITS i wyciągnięcia silikonowych zatyczek z poszczególnych zbiorników.


Zalety:
- Szybkość pracy
- ADF, dupleks
- Wbudowana karta sieciowa i Wi-Fi


Ciekawostką są też monochromatyczne drukarki atramentowe Epsona wyposażone w duży (140 ml) zbiornik, po napełnieniu, którego można wydrukować nawet 6000 stron. Co ważne butelka z czarnym tuszem kosztuje niecałe 50 zł. Koszty drukowania są więc bardzo niskie.


Canon ma kilka urządzeń drukujących wyposażonych w system stałego zasilania atramentem. To drukarka G1400 i urządzenia wielofunkcyjne z serii G2000 i G3000. Wszystkie wyposażone są w ten sam czterokolorowy system dolewania tuszu, który umieszczono w obudowie drukarki. Zbiornik na czarny tusz mieści 140 ml atramentu pigmentowego (6000 stron), kolorowe po 70 ml tuszu barwnikowego (7000 stron). Ciekawostką jest to, że zbiornik na czarny tusz umieszczony jest z lewej strony drukarki, a kolorowe z prawej. Dzięki umieszczeniu zbiorników z przodu obudowy użytkownik może śledzić poziom ich napełnienia.

Zamontowany w obudowie system stałego zasilania atramentem, składa się z trzech mniejszych zbiorników na kolorowe tusze i jednego większego na czarny tusz. Napełniony zbiornik na czarny tusz wystarcza na wydrukowanie 6000 stron, kolorowe na 5000 stron.


Brother DCP T700W
Brother oferuje trzy urządzenia drukujące wyposażone w system zasilania atramentem. To drukarka i dwa urządzenia wielofunkcyjne. W tych drukarkach system stałego zasilania atramentem również umieszczono w obudowie. W przeciwieństwie do systemu Canona, drukarkach Brothera wszystkie zbiorniki na atrament znajdują się obok siebie. Mamy do nich też wygodny dostęp, bo wystarczy odchylić niewielką klapkę z przodu obudowy a nie podnosić górnej części urządzenia jak w drukarkach Canona. Butelki z kolorowymi tuszami (purpurowy, błękitny, żółty) wystarczają na wydrukowanie 5000 stron i kosztują ok 22 zł. Butelka z czarnym tuszem wystarcza na wydrukowanie 6000 stron i kosztuje ok 29 zł. Zbiorniki wykonane są z przezroczystego materiału i umieszczone z przodu obudowy co ułatwia sprawdzanie poziomu tuszy.


Canon Pixma G3400
Zbiorniki na tusze umieszczone są z przodu urządzenia i dzięki przezroczystym ściankom można podglądać ich stopień napełnienia. Zbiornik na czarny tusz ma pojemność 135 ml i po napełnieniu wystarcza na wydrukowanie 6000 stron. Zbiorniki z pozostałymi tuszami barwnikowymi (purpurowy, błękitny, żółty) pozwalają na wydrukowanie do 7000 stron w kolorze.

Wszystkie przedstawione przez nas drukarki i urządzenia wielofunkcyjne charakteryzują się niskimi kosztami drukowania, które zawstydziłyby niejeden rozbudowany i o wiele droższy kombajn biurowy. Oferują też dobrą jakość wydruków i bez problemów można je wykorzystać do drukowania dokumentów i zdjęć. Co ważne korzystanie z oryginalnych tuszy nie sprawia najmniejszych problemów a dzięki nim testowane urządzenia mogą drukować zawsze w optymalnej jakości.

<< wstecz

Oferta

Procedury napraw

Klienci indywidualni

Zapewniamy kompleksowy serwis informatyczny dla użytkowników domowych obejmujący naprawy i montaż sprzętu, odzyskiwanie danych i po prawę wydajności komputera. Doradzamy we wszelkich kwestiach dotyczących komputerów, sprzętu i jego użytkowania. Zazwyczaj podstawowe czynności serwisowo-konfiguracyjne dokonuje w Państwa domu. Jeśli zachodzi konieczność poważniejszych napraw komputer zabieramy do naszego serwisu.

Jeśli na Twoim komputerze pracują lub bawią się również Twoje dzieci, nasza firma oferuje kompleksowe zabezpieczenie komputera przed niepożądaną zawartością Internetu.

Proponujemy również czyszczenie komputera z różnego rodzaju niebezpiecznych aplikacji płynących z internetu, takich jak: wirusy, spyware, adware, trojany, rootkity oraz ogólne czyszczenie z pozostałości wynikających z normalnego użytkowania komputera, które wpływają na komfort pracy.

Oferujemy między innymi:
 • naprawę i upgrade sprzętu
 • instalację sprzętu m. in.: kart sieciowych, graficznych, dysków twardych, napędów CD, DVD
 • instalację i konfigurację systemów operacyjnych (Windows, Linux) oraz innych aplikacji
 • niezależne doradztwo w zakresie doboru sprzętu i oprogramowania oraz doboru parametrów łączy internetowych
 • regeneracja tuszy i tonerów
 • usuwanie wirusów, instalację programów antywirusowych.
 • zapobieganie włamaniom, kontrolę rodzicielską.
 • analizę bezpieczeństwa i zapobieganie problemom w przyszłości
 • konfigurację połączenia z Internetem, oraz konfigurację skrzynek email
 • konfigurację sieci typu LAN i WLAN (WiFi)
 • budowę prywatnych stron internetowych, hosting
 • zdalną pomoc, diagnostykę i naprawę
 • odzyskiwanie danych
 • szkolenie komputerowe, porady

Klienci biznesowi

Nasza firma może Państwu zaoferować profesjonalne doradztwo w dziedzinie IT, zapewnić kompleksowe wsparcie techniczne, połączone z rozwiązywaniem wszelkich problemów technicznych! Współpracujemy z małymi jak i średnimi przedsiębiorstwami.

Nasz cel:
Stałe wsparcie informatyczne dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. Stałe umowy na tzw. Outsourcing IT zapewniają wysoką jakość pracy oraz stabilność działania systemu komputerowego w danym miejscu. Umowę serwisową proponujemy zwykle w przypadku większych instalacji komputerowych. Zapewniamy fachową pomoc w odpowiednio dostosowanej cenie. Umowa serwisowa zapewnia m. in. szybki czas reakcji serwisu oraz regularną diagnostykę sprzętu i oprogramowania. Drugą metodą współpracy są usługi doraźne*. Wiele firm nie wymaga stałych konsultacji. W takim wypadku proponujemy usługi doraźne. Oferujemy krótki czas reakcji i nasze doświadczenie. Warto nas sprawdzić tym bardziej, że nasze ceny nie są wysokie.

"Umowy serwisowe opłacane są na zasadzie abonamentu miesięcznego w formie ryczałtu, a usługi doraźne opłacane są jednorazowo za wykonaną usługę..."

Najczęściej spotykane usługi wchodzące w skład umowy serwisowej: Zakres działania objęty opieką informatyczną jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb Klientów na podstawie:

Korzyści z podpisania umowy serwisowej
Stała opieka nad Państwa infrastrukturą informatyczną zapewnia stabilne funkcjonowanie całego systemu, co pozwala skoncentrować się na właściwej działalności Państwa firmy. Bezpieczeństwo danych, do każdej firmy przypisany jest stały opiekun, specjalista IT, który czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem wszystkich komputerów i to do niego otrzymują Państwo bezpośredni numer telefonu co znacznie usprawnia kontakt oraz przyśpiesza reakcje serwisu. Nie trzeba szukać przypadkowych informatyków z „ulicy”. Zatrudnianie na stałe pracowników zajmujących się utrzymaniem infrastruktury informatycznej w firmie również staje się zbyteczne.Koszty umowy serwisowej. Koszt umowy serwisowej uzależniony jest od ilości sprzętu oraz zakresu świadczonych w jej ramach usług informatycznych. Ustalenie ceny następuje po przeprowadzeniu przez nas w Państwa firmie audytu dotyczącego ilości i rodzaju sprzętu, który ma zostać objęty niniejszą umową oraz zakresu wykonywanych w jej ramach usług.

"Oferujemy wsparcie głównie dla platform systemowych Windows (95, 98, 2000, ME, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10), Linux (NND, rodzina UBUNTU, Mandriva), Mac OS..."


Pakiety serwisowe dla firm

Orientacyjna oferta cenowa dla firm decydujących się na stałą współpracę (umowa).

Standard
Liczba komputerów w firmie: do 4
Ilość wizyt serwisanta w m-c: 2
Czas przyjazdu serwisanta:
do 3h po tel. alarmowym

Pomoc zdalna: Nie
Sprzęt zastępczy na czas naprawy: Nie
Godziny wizyt serwisowych:
pn. - pt. w godz.10:00 - 12:00
Podstawowe szkolenie pracowników: TAK
Cena godziny poza pakietem: 75 zł

Abonament: 600 zł

Biznes
Liczba komputerów w firmie: do 8
Ilość wizyt serwisanta w m-c: 4
Czas przyjazdu serwisanta:
do 2h po tel. alarmowym

Pomoc zdalna: Tak
Sprzęt zastępczy na czas naprawy: Nie
Godziny wizyt serwisowych:
pn. - pt. w godz.9:00 - 15:00
Podstawowe szkolenie pracowników: TAK
Cena godziny poza pakietem: 60 zł

Abonament: 900 zł

Biznes MAX
Liczba komputerów w firmie: do 15
Ilość wizyt serwisanta w m-c: 5
Czas przyjazdu serwisanta:
bezpośrednio po tel. alarmowym

Pomoc zdalna: Tak
Sprzęt zastępczy na czas naprawy: Tak
Godziny wizyt serwisowych:
cały tydzień w godz.8:00 - 16:00
Podstawowe szkolenie pracowników: TAK
Cena godziny poza pakietem: 40 zł

Abonament: 1 200 zł

Kontakt

Firma: "BAJT"
Obszar działania: Morąg, Elbląg, Pasłęk, Olsztyn i okolice (do 50km)

telefon Telefon: 507-293-570
poczta Poczta e-mail: bajt_87@o2.pl
skype Skype: bajt87


Możesz do nas napisać bądź zadzwonić. Możesz zasiegnąć porady, zgłosić awarię i uzyskać odpowiedź na różne pytania związane z IT.Dołącz do społeczności Bajt! Znajdziesz nas na facebook. Dołącz do nas!